CZ EN

Výrobní program

Základem produkce akciové společnosti ROTEXIM® je výroba prošívaných přikrývek a polštářů s náplní z polyesterových dutých silanizovaných vláken. Výrobky, které mají antialergenní a antiroztočové vlastnosti, jsou zhotovovány výhradně ze značkových dutých konjugovaných vláken od firmy Wellman®, Irsko. Tyto výrobky mají nejen výše uvedené schopnosti, ale jsou díky konjugaci vláken vzdušné, nadýchané, lehké a mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Dalším vyráběným sortimentem jsou zdravotní anatomické polštáře, zdravotní doplňky a výrobky pro volný čas (polstrování pro zahradní nábytek, sedáky na židle, plážová lehátka, pestré chalupářské a letní prošívané sety), relaxační a kojící polštáře, dekorační polštářky a ložní povlečení.

V rámci výrobního programu pro nábytkářský, čalounický průmysl a zdravotnictví jsou vyráběny chrániče matrací, vrchní části matrací a potahy na matrace včetně postelových přehozů. Pro firmy, které jsou výrobci oděvů, zhotovujeme prošívané vrstvené podšívkoviny a prošívané tepelně-izolační sendviče.

Základní výhody výrobků  ROTEXIM®

Zásadní výhodou výrobků produkovaných společností ROTEXIM® je vlastní provenience výplňového polyesterového rouna do přikrývek, polštářů i oděvních sendvičů. Polyesterové výplně jsou zhotovovány termickým pojením pomocí speciálních bikomponentních polyesterových vláken na polokontinuální technologické lince, nikoli pojením chemickou cestou, čímž je 100% zajištěna zdravotní nezávadnost.

Další nepopíratelnou předností výrobků ROTEXIM® je dokonalé konfekční zpracování prošívaných přikrývek, které jsou lemovány speciální lemovací páskou, čímž je zajištěna jejich tvarová stálost nejen při jejich používání, ale především při jejich několikanásobném praní.

Jednotlivé řady výrobků jsou průběžně úspěšně testovány v Textilním zkušebním ústavu Brno a ITC – Institutu pro testování a certifikaci, Zlín.

TOPlist Created by Advas