Výrobní program

Akciová společnost ROTEXIM je od roku 2000 výrobcem moderních bytových textilií ve výrobní oblasti v Černožicích u Hradce Králové. Výrobní program společnosti ROTEXIM je hlavně bytový a textilní.
Kvalita výroby je extrémně vysoká a využívá nejkvalitnější suroviny a nejmodernější výrobní technologie.
Naší hlavní specialitou je vyrábět přikrývky a polštáře s polyesterovými dutými konjugovanými silanizovanými vlákny pro domácí i zámořské trhy. Výrobky naší firmy mají hypoalergenní charakteristiky a jsou vyrobeny výhradně z dutých vláken, které nám dodává irská firma WELLMAN, a jsou také velmi vzdušné, peřící, lehké a mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Společnost ROTEXIM také vyrábí zdravotnické polštáře a zdravotnické doplňky, stejně jako výrobky pro volný čas (např. Zahradní nábytek, polstrované sedačky, lehátka na pláži a různé velikosti přikrývek na relaxační židle apod.)

Výrobní program

Naše průmyslové procesy v oblasti nábytku, čalounictví a zdravotní péče zahrnují výrobu chráničů matrací, čalounění matrací a obalových pokrývek ložnic.
Naše průmyslové oděvní odvětví využívá dekařské pokrývky a tepelně izolační vícevrstvé profily. Naším hlavním odběratelem jsou hypermarkety a supermarkety, obchodní domy, penziony a hotely, zdravotnická zařízení a nemocnice.
Produkty společnosti  jsou v současné době vyváženy především do Německa, Rakouska a Slovenské republiky.
Firma  má vlastní výrobní linku pro polyesterové rouno, které se používá v polštáři, pokrývkách na pokrývku a v oděvu vícevrstvé části. Polyesterová plniva jsou vyrobena z polyesterového vlákna, které je tepelně spojeno se speciálním dvojkompozitním polyesterem vlákno, chemicky nelepené, které zajišťují 100% zdravý produkt.
Tyto výrobky byly testovány v textilní instituci v Brně a obdržely certifikát TZÚ